Sign In

Home

Channels

Categories

Trending

5 milionów więcej ludzi, rosyjski biznes u nasLiczba mieszkańców Warszawy wzrosła od początku rosyjskiej inwazji o ok. 17 procent - poinformował w czwartek stołeczny ratusz- 300 tysięcy ukraińców osiedliło się obecnie w stolicy Polski. Docelowo liczba ta zwiększy się do nawet 600 tysięcy osób. W Warszawie do tej pory żyło milion 800 tysięcy mieszkańców- natomiast na obszarze metropolitalnym nawet 3 miliony- jednak my skupimy się tylko na tym co rozumiane jest jako granice miasta. Tym samym jeśli wizja 600 tysięcy osób jest realna może się okazać, że mniej więcej do czerwca co 4 mieszkaniec stolicy polski będzie pochodził z Ukrainy. To stawia przed nami nietypowe wyzwania, a o czym konkretnie mówię to już posłuchajcie sami Między innymi z uwagi na wyzwania takie jak system edukacji, opieki zdrowotnej, świadczenia socjalne 500+ czy 300 złotych na start - a nawet rozwiązywanie kwestii administracyjnych powstał specjalny numer PESEL dla obywateli Ukrainy. W środę rozpoczął się, w specjalnym trybie, proces jego nadawania - jednak Ministerstwo Cyfryzacji przyznaje, że teraz największym wyzwaniem jest zwiększenie liczby sprzętu w urzędach gminy. Trwa pozyskiwanie ok. 3500 komputerów wraz z niezbędnym osprzętem m.in. drukarkami, modemami, kartami kryptograficznymi, skanerami odcisków placów- to gigantyczne sumy i z pewnością będzie także potrzeba zwiększenia liczby etatów pracowników administracyjnych. - WIDEO - 406Mayster

Jak WOJNA wpływa na POLSKĘ

194 Views
Want to watch this again later?
Sign in to add this video to a playlist. Login
0 0
Mayster Photo
Mayster     
5 milionów więcej ludzi, rosyjski biznes u nas
Liczba mieszkańców Warszawy wzrosła od początku rosyjskiej inwazji o ok. 17 procent - poinformował w czwartek stołeczny ratusz- 300 tysięcy ukraińców osiedliło się obecnie w stolicy Polski.
Docelowo liczba ta zwiększy się do nawet 600 tysięcy osób.
W Warszawie do tej pory żyło milion 800 tysięcy mieszkańców- natomiast na obszarze metropolitalnym nawet 3 miliony- jednak my skupimy się tylko na tym co rozumiane jest jako granice miasta.
Tym samym jeśli wizja 600 tysięcy osób jest realna może się okazać, że mniej więcej do czerwca co 4 mieszkaniec stolicy polski będzie pochodził z Ukrainy.
To stawia przed nami nietypowe wyzwania, a o czym konkretnie mówię to już posłuchajcie sami
Między innymi z uwagi na wyzwania takie jak system edukacji, opieki zdrowotnej, świadczenia socjalne 500+ czy 300 złotych na start - a nawet rozwiązywanie kwestii administracyjnych powstał specjalny numer PESEL dla obywateli Ukrainy.
W środę rozpoczął się, w specjalnym trybie, proces jego nadawania - jednak Ministerstwo Cyfryzacji przyznaje, że teraz największym wyzwaniem jest zwiększenie liczby sprzętu w urzędach gminy.
Trwa pozyskiwanie ok. 3500 komputerów wraz z niezbędnym osprzętem m.in. drukarkami, modemami, kartami kryptograficznymi, skanerami odcisków placów- to gigantyczne sumy i z pewnością będzie także potrzeba zwiększenia liczby etatów pracowników administracyjnych.

1 komentarz

 
Up Next Autoplay